Csütörtök, 2024-11-14, 6:18 PM


Főoldal
Regisztráció
Belépés
Az én honlapom Üdvözöllek Vendég | RSS  
Honlap-menü

A fejezet kategóriái
Leszbikus királynő [1]
Minden idők leghíresebb transzvesztitája [1]
Saját neméhez vonzódott [3]
Történelem híres kéjnői [0]

Körkérdésünk
Értékeld honlapomat
Összes válasz: 51

Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

Főoldal » Cikkek » Botrányos törrténelmi hősök » Saját neméhez vonzódott

Anna Ivanovna cárnő (1730-1740)
Anna cárnő 1693-ban született V. Iván cár, I. Péter társuralkodójának negyedik lányaként. 1710-ben feleségül ment Frigyes Vilmoshoz, Kumberland hercegéhez, azonban a herceg egy évvel később elhunyt. Anna 1711 és 1730 között Kumberlandban uralkodott, de soha többé nem házasodott meg.
II. Péter cár 1730-ban elhalálozott anélkül, hogy utódját megnevezte volna. Így az uralkodóválasztás kérdése az ún. Legfelső Titkos Tanács kezébe került, amely könnyen irányíthatónak vélve a hercegnét, felajánlotta neki az óriási ország irányítását. Döntésükben csalódniuk kellett: Anna ugyanis trónra kerülve egyeduralkodónak kiáltotta ki magát és feloszlatta a Tanácsot…
Bár a „frissen sült” cárnő is előszeretettel élt szibériai száműzetésekkel, ellenzéki főnemesek és vélt vagy valós összeesküvők elleni megtorlásokkal, azért néhány reform is kötődik uralkodásához. 1731-től kezdve a nemesek újból szabadon végrendelkezhettek földjükről, és minden nemesi családból egy fiú mentesült a katonai szolgálat alól, hogy otthon gazdálkodhasson. 1732-ben pedig ismét Szentpétervárt tette meg fővárosnak Moszkva helyett. Ugyanebben az esztendőben létrejött a cári hadapródok testülete, mely nagy lehetőséget biztosított a tanulni vágyó nemesi ifjak számára. A cári színház Anna uralkodása alatt kapott állandó társulatot, de ekkor alapították az első oroszországi balettiskolát is.
Külön pozitívum, hogy miként elődei, ő maga is igen kedvelte a tokaji borokat, létrehozva az orosz tokaji borvásárló bizottságot, amely közel 65 éven át működött. Uralkodása alatt évente körülbelül 50-60 ezer litert bort vásároltak fel, ezenfelül Hegyalján állandó rezidenssel orosz kolónia működött az üzlet ellenőrzésének céljából. A tokaji borvásárlás alapjait még I. Péter „rakta le” , de Anna cárnő idején élte fénykorát a magyar-orosz borkapcsolat.
A cárnővel kapcsolatos leghíresebb történet azonban mégsem tokajinkoz fűződik. 1739-ben egy jégpalotát emeltetett a befagyott Néván és arra kényszerítette Golicin herceget (akit később kivégeztetett) hogy ott töltse el nászéjszakáját…
Anna egyéb extravaganciákról is híres volt. Szűkebb udvartartásában törpékkel, torzszülöttekkel, csepűrágókkal vette magát körül. És fiatal szépségek válogatott hadával…
Bár volt állandó szeretője kegyence, Biron gróf személyében, érdeklődését mégis inkább a szemrevaló fruskák keltették fel. Társadalmi rangra való tekintet nélkül. Mindez hamar köztudomású lett. Keleti kormányzói emiatt például úgy „kedveskedtek” minden oroszok cárnőjének, hogy a távoli kormányzóságokból egzotikus varázsú perzsa és grúz leányokat hoztak neki „ajándékba”…Az egyébként termetes és épp ezért nagy méretű alsóneműit titokban, lakat alatt mosodába szállíttató:-) cárnő egyeduralkodó hajlamait magánéletében is kiélte: szeretőinek minden kívánságát teljesíteniük kellett. Egy történet szerint pl. egyikük addig énekelt a vergődő cárnő ágya mellett, amíg a fáradtságtól össze nem esett…
Kategória: Saját neméhez vonzódott | Hozzáadta:: Hodildi (2011-12-03)
Megtekintések száma: 1382 | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
Név *:
Email *:
Kód *:
Belépés

Keresés

Barátaink:
  • Honlap létrehozása
  • Ingyenes online játékok
  • Online Munkaasztal
  • Oktató videók
  • uCoz Rajongók Oldala

  • Copyright MyCorp © 2024Honlapszerkesztő - uCoz